ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ НМК УКРДЕРЖАРХІВУ

   7 червня 2022 року директор ЦДАЗУ, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Ірина Мага взяла участь у на засіданні Нормативно-методичної комісії Укрдержархіву.
    Відповідно до порядку денного було розглянуто 10 робіт, що надійшли на Конкурс науково-методичних розробок і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії від семи архівних установ.
    Комісією було вирішено присудити дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів переможцям Конкурсу науково-методичних розробок і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії, виконаних у 2021 році, а саме: диплом І ступеня роботі Центрального державного електронного архіву України (ЦДЕА України) «Створення 3D-екскурсій в архівних установах. Методичні рекомендації» (автори: І. О. Казімірова, К. В. Євсєєв).
Два дипломи ІІ ступеня роботам Державного архіву Київської області (Держархів Київської області) – «Опале листя Листопадового повстання. Сценарій науково-просвітницького відеофільму» (автори: С. А. Каменєва, Р. Я. Коваленко, М. В. Мідцева) та Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (УНДІАСД) – «Оцифрування аудіовізуальних документів Національного архівного фонду. Методичні рекомендації» (автори: Л. В. Дідух, Т. М. Ковтанюк).
Два дипломи ІІІ ступеня роботам УНДІАСД – «Методичні рекомендації щодо самостійного відбору мікробіологічних та ентомологічних проб працівниками архівних установ в умовах дії дистанційно-карантинних заходів» (автори: О. Я. Гаранін, Т. О. Кондратюк) та «Словник термінів щодо аудіовізуальних документів у сфері архівної справи» (автори: В. В. Бездрабко, В. Ф. Бойко, О. Я. Гаранін, Р. В. Романовський, З. М. Свердлик).
Вітаємо переможців!
Так тримати!
Слава Україні!
 Довідково:
 Наказом Міністерства юстиції України від 03.06.2022 № 2211/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 06.06.2022 року № 604/37940, затверджено Положення про Конкурс наукових праць, науково-методичних розробок та науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії.
Починаючи з 2023 року Укрдержархівом, замість Конкурсу наукових праць імені Василя Веретенникова у галузі архівознавства, археографії і документознавства та Конкурсу науково-методичних розробок і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії, проводитиметься один Конкурс, Положення про який значно розширює коло представників фахової спільноти та громадськості, а також видів і форм наукових праць, науково-інформаційних робіт, науково-методичних розробок, що можуть подаватися для участі у ньому.