Христос Воскрес! Воскресне Україна!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОСКРЕСНЕ УКРАЇНА!
   Сьогодні, у 60-й день військового протистояння ми зустрічаємо світле свято – Воскресіння Христове, що знаменує благодать Божу, яка входить у наші серця, надихає нас у молитві за Україну, за її доблесні Збройні Сили, за наших рідних і близьких, посилює віру в перемогу життя над смертю, світла над темрявою, добра над злом.
    За документами ЦДАЗУ: імена, факти, події
     Нинішній Великдень світова українська спільнота зустрічає із болем в серці за загиблими, замордованими, покаліченими, зниклими безвісти в результаті російської збройної агресії проти України. Окупанти продовжують руйнувати наші мирні міста і села, знищувати все українське, щоб знову переписати історію на свій лад.
     Молимося за всіх наших захисників, хто мужньо обороняє Україну на полі бою і за тих, хто своєю працею допомагає їй в тилу, наближаючи нашу спільну перемогу над ворогом. Бо війна неодмінно завершиться, і українська земля очиститься від скверни.
      Нехай Христове Воскресіння надасть всім українцям, де б вони не перебували, впевненості у подоланні всіх випробувань і страждань, що випали на їх долю, утвердить віру в перемогу правди і справедливості та благословить на подальші подвиги ратні й добрі справи.
      Адже для українців Великдень завжди був символом єднання навколо традиційних християнських цінностей: Божого слова, милосердя, доброти, любові до ближнього…
      І хоча в Україні це величне свято часто відзначалося у складних історичних умовах, проте завжди проходило на гідному духовному рівні. Про це розповідають великодні листівки, малюнки писанок, листи зі святковими привітаннями, літературні твори емігрантів, звернення до свята на сторінках друкованих діаспорних видань, що відклалися в документах ЦДАЗУ. Вони доводять велику роль християнських традицій у житті всіх українців.
     Пропонуємо переглянути тематичну добірку документів, присвячену Великодню, підготовлену Вірою Фазлєєвою та тематичний допис Лихолоб Надії, опублікований у Віснику СФУЖО за посиланням:

Вітальна Великодня листівка, б/д.
ЦДАЗУ, ф. 18, оп. 1, спр. 6, арк. 9

М. Анастазієвський. Великодня поштова листівка,

1948 р.
ЦДАЗУ, ф. 51, оп. 1, спр. 8, арк. 53

Привітання–заклик дирекції української реальної гімназії в Модржанах (передмістя Праги), [1930-і рр.].
ЦДАЗУ, ф. 8, оп. 1, спр. 39, арк. 2

Видання Пласту «Молоде життя». Автор

М. Білинський
З вільних інтернет джерел

Видання Головної Управи Спілки Української Молоді Америки. 1951 р.
З вільних інтернет джерел

Вітальна Великодня листівка, б/д.
ЦДАЗУ, ф. 18, оп. 1, спр. 6, арк. 6

Привітання з Великоднем від Головної Пластової Старшини, «Молоде
життя», ч. 3-4, березень-квітень, 1950 р.
ЦДАЗУ, загл. бібл. ф., інв. № 945

Привітання з Великоднем та вірш О. Лятуринської, «Бюлетень українського релігійного і культурного осередку св. Андрія, Флорида (США), травень 1994 р.
ЦДАЗУ, ф. 22, оп. 1, спр. 133, арк. 26


Вітальна Великодня листівка до митрополита Полікарпа, б/д.
ЦДАЗУ, ф. 51, оп. 1, спр. 13, арк. 25