Тематична добірка:“І НАСТАНЕ ЧАС, КОЛИ ОДИН СКАЖЕ: СЛАВА УКРАЇНІ! І МІЛЬЙОНИ ВІДПОВІДАТИМУТЬ: ГЕРОЯМ СЛАВА” (Степан Бандера)

Згадуємо цитати провідних борців за суверенність Української Держави – про війну, культуру, духовність, державність, російську пропаганду та роль України у всесвітній історії.
Актуальними на сьогодення залишаються думки борця за відбудову самостійної Соборної Української держави, українського політичного діяча, одного із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голови Проводу ОУН (б) – Степана Бандери (1909–1959). Саме радянський уряд, уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені (ФРН), яке здійснив радянський агент Б. Сташинський 15 жовтня 1959 р.
Його боялись вороги: боялись його слів і дій. І навіть через 63 роки після його смерті, так званий “старший брат” України, вбачає у постаті Степана Бандери свого головного ворога, згадування самого імені якого наводить жах на кожного імперця і шовініста московії! Цікаво, що поняття «бандерівці», похідне від його прізвища, у росії поступово стало загальним і застосовним до всіх українських націоналістів, незалежно від ставлення до Бандери.
Його ідеї актуальні і через багато десятиліть, а особливо в умовах теперішньої війни з росією! Як активний діяч УВО та ОУН, Степан Бандера має законодавчо визначений статус “Борець за незалежність України у ХХ сторіччя”.
Згадаймо деякі відомі цитати Степана Бандери:
– “Самостійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом” ;
– “Якщо завтра на зміну большевизмові прийде інша форма російського імперіялізму, то він так само насамперед звернеться всіма своїми силами проти самостійности України, на її поневолення. Російський народ, як і досі, буде нести той імперіялізм, робитиме все, щоб тримати Україну в поневоленні”;
– “Історичний досвід переконливо повчає нас, що Росія при всіх внутрішніх перемінах ніколи не зміняла, ні не послаблювала свого імперіалізму – гону загарбувати, визискувати й нищити інші народи, зокрема український”;
– “З москалями нема спільної мови”.
“Завершенням національно-визвольної революції має бути відбудова і закріплення Самостійної Соборної Української держави. Передумовою для відновлення самостійного державного життя є знищення на Українських Землях совєтської влади, її органів і силових інструментів, знищення комуністичної партії і системи, усунення з України всіх сил, які захищають російський імперіялізм і протиставляться самостійницьким змаганням”, – з промови Степана Бандери, записаної в Мюнхені у 1959 р., аудіозапис якої пропонуємо до Вашої уваги за лінком https://www.youtube.com/watch?v=KzWvKv-brLY
СЛАВА УКРАЇНІ!
ГЕРОЯМ СЛАВА!
У дописі використані документи ЦДАЗУ та інформація із відкритих інтернет-джерел.

Ніл Хасевич. Дереворит “Слава Україні”, в якому втілено ідеологію бандерівського руху, із серії “Волинь у боротьбі”, 15.09.1949 р., б/м
[Електронний ресурс].– Режим доступу: https://avr.org.ua/viewDoc/27614

Плакат, присвячений Степанові Бандері, б/д, б/м
[Електронний ресурс].– Режим доступу: https://www.spilka.pt

«Молитва українського націоналіста», [не раніше 1955 р.]
«Інформатор», ч. 1, 6 листопада 1956 р.
ЦДАЗУ, ф. 59, оп. 1, спр. 17, арк. 58 зв.

Світлина панахиди по полк. Є. Коновальцю на цвинтарі Кросвейк у Роттердамі у 20-ту річницю смерти. Серед присутніх: С. Бандера, А. Мельник, М. Капустянський. Роттердам, 1958 р.
«Євген Коновалець та його доба». Мюнхен 1974 р.
ЦДАЗУ, бібл. ф. № 3, інв. № 1145-О

«Листівка у 25-ліття ОУН, видана у Франції», [1954 р.]
«ОУН 1929–1954», 1955 р.
ЦДАЗУ, бібл. ф. № 3, інв. № 87-О

Р. Лісовський. Ескіз герба Організації українських націоналістів (ОУН).
Прага, 1929–1930 рр.
ЦДАЗУ, музейний фонд, інв. № ГРЛ-2

Степан Бандера – голова проводу ОУН (б).
«Збірка документів і матеріалів про вбивство С. Бандери».

Торонто – Нью-Йорк – Мюнхен – Лондон – Мельбурн, 1989 р.
ЦДАЗУ, бібл. ф. № 3, інв. № 1260-О