Новий онлайн – проєкт «Архів архівного законодавства»

«Архів архівного законодавства» онлайн!
   Державна архівна служба України презентує новий онлайн проєкт «Архів архівного законодавства» (https://archives.gov.ua/arch_zakon/)
Незважаючи на безпрецедентну агресію росії проти української держави, народу та нашої культурної спадщини, ми продовжуємо працювати і відсьогодні на сайті Укрдержархіву відкрито доступ до колекції з майже двохсот нормативно-правових актів з історії архівної справи в Україні радянської доби. Цей ресурс допоможе краще розуміти практики тоталітарного режиму в організації роботи державних архівів, зокрема й щодо закриття реального доступу широкого кола користувачів до ретроспективної архівної інформації. Подібні практики характерні і для сучасної росії, яка не лише глорифікує тоталітаризм та авторитарних діячів минулого але й активно впроваджує згадувані політики в сучасному періоді.
   «Архів архівного законодавства» пропонує користувачам пошук документів за шістнадцятьма умовно виділеними їх назвами, а також дозволяє критично осмислити їхні положення та висновки, порівняти із сучасною нормативно-правовою базою функціонування архівної галузі.
Ресурс рекомендовано архівним фахівцям, студентам, викладачам, усім, хто цікавиться і досліджує історію архівної справи в Україні.