Новини від друзів, колег, партнерів: СФУЖО

Жіночі громади при ООН підтримують Україну
З діяльності Представництва СФУЖО при ООН
(11 лютого – 11 березня 2022)
УВАГА!
домляємо, що паралельні заходи СФУЖО у рамках програми Форуму неурядових організацій (НУО) при Комісії зі Статусу Жінок відбуватимуться за раніше оприлюдненим графіком.
Просимо реєструватися на ФОРУМ НУО КСЖ (безкоштовно)
На сторінці НУО Комітету зі Статусу Жінок знайдете
посилання на реєстрацію
У Нью-Йорку і в Женеві:
Заяву СФУЖО від 12 лютого 2022 р. про ситуацію в Україні підхопили не тільки газети-часописи, але й жіночі організації, об’єднання та мережі неурядового сектору ООН разом з НУО Комітету Статусу Жінок у Женеві. Найширше коло читачів охопила мережа WUNRN — Women’s United Nations Reports Network (засновниця – Лоіс Герман, покійний чоловік якої був українцем) та друкування заяви на шпальтах Ukrainian Weekly Breaking News.
СФУЖО повідомила про хід засідань Ради Безпеки ООН та Генеральної Асамблеї ООН, про виступи Постійного представника України в ООН Сергія Кислиці та голосування за резолюцію з підтримки України. 6 березня 2022 р. стаття Ірени Яросевич, головної представниці до ООН ГК, з’явилася на сайті новин Ukrainian Weekly.
4 березня 2022 року Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію про створення незалежної Міжнародної слідчої комісії для розслідування всіх імовірних порушень прав людини в контексті агресії Російської Федерації проти України. Під час дебатів щодо України, які передували ухваленню резолюції, головна представниця СФУЖО до ООН в Женеві д-р Катерина Бондар виступила із заявою, в якій СФУЖО рішуче засудила агресію та дії Російської Федерації, які є злочинами проти людства та військовими злочинами. СФУЖО закликала до дотримання міжнародного гуманітарного права, відповідальності Російської Федерації і, найперше, до припинення цієї агресії. Кілька промовців під час дебатів закликали припинити членство Росії в Раді. СФУЖО повністю підтримує позицію щодо призупинення членства Росії.
Термінові дебати щодо України:
3 березня 2022 р
4 березня 2022 р.
4 березня 2022 р.(продовження)
1 березня 2022 року СФУЖО оприлюднила Звернення з приводу російської агресії до Міжнародної Ради Жінок і її Європейського Центру (віцепрезидент д-р Людмила Порохняк-Гановська, голова НРЖУ). Голова МРЖ Джонг Сук Кім відповіла словами глибокого співчуття та підтримки.
Уночі 3 березня 2022 р. головна представниця СФУЖО до Економічної і соціальної рада ООН (ЕКОСОР) Марта Кебало взяла участь у Zoom зустрічі, яку організували Європейське Жіноче Лобі (European Women’s Lobby) спільно з Національною Радою Жінок України. Це була одна з багатьох зустрічей мережі об’єднань представниць великих і малих жіночих організацій, які хотіли почути від самих українок про ситуацію в Україні та про можливі акції з гуманітарної допомоги українцям, у відстоюванні їхніх прав.
4 березня 2022 р. Марта Кебало від імені СФУЖО взяла участь у двох Zoom зустрічах. Одна з них скликана Глобальною мережею жінок-миротворців (Global Netwоrk of Women Peacebuilders) — організацією, з якою СФУЖО близько знайома через співпрацю над Резолюцією 1326 Ради Безпеки ООН, що стосується пострадянського простору. Співспонсорами цього вебінару були СФУЖО та НУО Комітету зі Статусу Жінок в Нью-Йорку (голова Гурі Геделекіян, Houry Geudelekian).
Заклик Глобальної мережі жінок-миротворців
На другу зустріч скликали велику кількість представниць НУО, що є активні в фокусі Європейського і Північно-Американського Регіону при Комісії зі Статусу Жінок (Europe and North America Regional Caucus at CSW). Від імені СФУЖО виступала Марта Кебало. Ознайомитися з цікавими дискусіями, що стосуються методів праці у рамках КСЖ із квітня 2021 року, можна тут.
Промовці, які брали участь у цих зустрічах, отримали схвалення. Зокрема, підтримали заклик М. Кебало запрошувати до слова представниць України на різних заходах, що входять до програми Форуму НУО Комісії зі Статусу Жінок 66 (усього таких заходів зареєстровано понад 750).
Д-р Катерина Левченко, Урядова уповноважена у справах Гендерної Політики України, яка є співголовою Комісії Гендерної Рівності Ради Європи і кандидаткою від України до CEDAW КЛДЖ, планує взяти участь у роботі Комісії зі Статусу Жінок 66, що відбудеться 12—25 березня 2022 р.
У день Міжнародного свята Жінок СФУЖО підтримала акцію д-ра Катерини Левченко та українських жіночих Організацій України — «Світ об’єднується за Україну проти агресії Російської Федерації».
На сайтах міжнародних жіночих організацій розміщено заклик Президента України Володимира Зеленського, що він виголосив до Міжнародного дня Жінок.
9 березня Марта Кебало мала запрошення на розмову з представниками ООН Жінки (з Лопа Баннерджі, Lopa Bannerjee — Deputy Director Civil Society Division UN Women). 11 березня 2022 року провідниці ООН Жінки скликали зустріч з українськими партнерами, щоб висловити солідарність з українцями у час військової агресії Російської Федерації проти України. У розмові, яку присвятили гуманітарній допомозі населенню та біженцям України, що потерпають від наслідків війни, ООН Жінки намагалися почути від провідниць жіночих організацій відомості про те, як люди виживають і як витримують лихо, про їхні потреби і про прохання до жінок ООН щодо надання негайної допомоги заради порятунку людей вже зараз, а також щодо майбутньої співпраці під час відбудови України після перемоги над ворогом.
Пресслужба СФУЖО
145 Evans Avenue, Suite 203, Toronto,
Ontario M8Z 5X8 Canada
Світова Федерація Українських Жіночих Організацій є міжнародною координаційною надбудовою українських жіночих організацій у світі, яка була заснована в 1948 р. СФУЖО має акредитацію в Департаменті глобальних комунікацій і консультативний статус в Економічній і со­ціальній раді ООН та членство при ЮНІСЕФ. Мережа СФУЖО діє у 33 країнах світу.