Заява СФУЖО щодо ситуації в Україні

Війна Путіна загрожує розростатися
Світова Федерація Українських Жіночих Організацій
закликає підтримати Україну і притягнути Росію до відповідальності
Збройне вторгнення в Україну російського війська за наказом Путіна є брутальним посяганням на суверенітет та територіальну цілісність України і є порушенням усіх норм міжнародного права та права України та українського народу на вибір свого майбутнього. Це також світова криза, яка ставить Європу та решту земної кулі під значний ризик військової експансії, безпрецедентної хвилі біженців та повсюдної екологічної катастрофи.
Світова Федерація Українських Жіночих Організацій закликає всі країни-члени Генасамблеї ООН підтримати проект резолюції, за який проголосують сьогодні, у понеділок, 28 лютого, і в якій засуджуються жорстокі дії Путіна та Російської Федерації. СФУЖО закликає Росію та Білорусь негайно припинити всі військові дії проти України та закликає всіх міжнародних партнерів, урядів, організацій та політичних лідерів бути солідарними з Україною та надати їй військову, політичну та економічну підтримку.
Зокрема, СФУЖО закликає союзників:
1. В повному обсязі запровадити санкції проти Росії та Білорусі, з виключенням від SWIFT;
2. Негайно надати Україні додаткове озброєння та військову техніку;
3. Продовжувати позбавляти Росію всіх її міжнародних зв’язків, включно з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, так як було припинено участь РФ у Комітеті міністрів і Парламентській асамблеї Ради Європи.
5. Домагатися реформування Організації Об’єднаних Націй, щоб призупинити постійне членство Російської Федерації в Раді Безпеки ООН і права вето.
6. Блокувати доступ російським кораблям до західних портів;
5. Надавати Україні щедру фінансову та гуманітарну допомогу.
Світове співтовариство мусить рішучою відсіччю зупинити агресора зараз. Наслідки потужних санкцій мають відчути як керівництво, так і ціле населення країн-агресорів. В умовах нападів на Україну ми, жінки української світової діаспори, об’єднані під егідою СФУЖО, продовжуємо підтримувати нашу прабатьківщину, український народ та його громади в Україні та за її межами.
Підтримаємо Збройні Сили України та українських воїнів!
Разом – до перемоги!
Слава Україні! Героям Слава!
Пресслужба СФУЖО
145 Evans Avenue, Suite 203, Toronto,
Ontario M8Z 5X8 Canada
Світова Федерація Українських Жіночих Організацій є міжнародною координаційною надбудовою українських жіночих організацій у світі, яка була заснована в 1948 р. СФУЖО має акредитацію в Департаменті глобальних комунікацій і консультативний статус в Економічній і со­ціальній раді ООН та членство при ЮНІСЕФ. Мережа СФУЖО діє у 33 країнах світу.