Кохно det

Приємним подарунком до 10-річного ювілею, який архів відзначатиме 12 травня 2017 р., стало чергове надходження документів та друкованих видань від родини Кохно, відомих релігійних і громадських діячів української діаспори у США.

Наразі до ЦДАЗУ надійшли в дар діаспорні періодичні видання та книги із приватної бібліотеки-архіву родини Раїси та св. п. Валентина Кохна (США). Цікавими для дослідників стануть книги із дарчими написами відомих культурно-освітніх діячів української діаспори, зокрема, твори Ганни Черінь, Докії Гуменної, Леоніда Полтави, Ігора Качуровського, Володимира Радзикевича, Едварда Козака, Івана Франка з ілюстраціями Едварда Козака, Якова Гніздовського та ін.

Серед архівних документів, що надійшли до ЦДАЗУ, на особливу увагу заслуговують спогади св. п. Валентина Кохна «З стежки Лебединого лісу в далекий світ Европи та Америки. Спогади», присвячені пам’яті тих, хто віддав життя за Рідну Церкву, та спогади його брата, Тараса Кохна, про Всеукраїнський церковний собор у Софії Київській (1921 р.), де було проголошено відтворення Української незалежної (автокефальної) православної церкви.

Колектив архіву дякує п. Раїсі Кохно за цінний дар та сподівається на подальшу плідну співпрацю у поповненні ЦДАЗУ архівними документами, що висвітлюють життя, громадську і релігійну діяльність української діаспори в Європі та США, становлення УАПЦ, створення та діяльність Українського Православного Братства імені митрополита Василя Липківського, головою якого до 2010 р. був св. п. Валентин Кохно – багатолітній оборонець ідеї автокефалії УПЦ.