Започатковано співпрацю ЦДАЗУ з “Українською Хатою в Йорданії”

18 вересня відбулася скайп-зустріч головного спеціаліста відділу формування НАФ Сємкова Володимира з ініціаторкою створення громадської організації Ukrainian House in Jordan/Українська Хата в Йорданії Olga Zavydniak-Otoum. Під час відеоконференції пані Ольга розповіла про історію заснування ГО, перепони, які стояли на шляху її створення, та заходи, проведені спільно з її учасницями. Метою зустрічі було обговорення можливих шляхів співпраці між архівом та організацією, в тому числі передачу документів від українців Йорданського Хашимітського Королівства до ЦДАЗУ.
ГО «Українська Хата в Йорданії» веде свій вік з 2015 року. Тоді українські жінки, які вийшли заміж за йорданців, об’єдналися задля навчання своїх дітей українській мові, історії та культурі.  3 вересня 2016 року відкрито український культурний центр, а вже у 2017 році офіційно зареєстровано організацію. На той час при ГО функціонували гуртки вокалу, хореографії, два класи української мови (молодша і старша групи) та боксу. У 2020 році додалися гуртки гри на гітарі та малювання. Також у листопаді 2017 року за підтримки Міністерства закордонних справ та Посольства України у Йорданському Хашимітському Королівстві вийшла друком збірка віршів поетеси Вікторії Бричкової-Абу Кадум «Птахом перелітним» – перша україномовна книга в Йорданії (на сьогодні видано вже три збірки її творів українською мовою). Зараз ГО працює над встановленням меморіальної дошки Лесі Українці.
Дізнатися більше про ГО «Українська Хата в Йорданії» та вподобати ви можете перейшовши за посиланням на офіційну її сторінку у facebook: https://www.facebook.com/Ukrainianhouseinjordan/.