СКУ

25 серпня 2016 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка розпочалася робота Річних загальних зборів Світового Конґресу Українців (СКУ), в яких взяла участь головний архівіст ЦДАЗУ Надія Лихолоб.

Прочитати про подію у Facebook.

25 серпня 2016 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка розпочалася робота Річних загальних зборів Світового Конґресу Українців (СКУ), в яких взяла участь головний архівіст ЦДАЗУ Надія Лихолоб.

 

На зборах були присутні представники українських крайових центральних репрезентацій, світових надбудов українських крайових організацій та асоційовані члени СКУ з майже 30 країн світу, а також відомі релігійні, державно-політичні і громадські діячі з діаспори та України.

 

Делегатів та гостей зборів привітали Патріарх Української Православної Церкви Філарет та Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав, які у своїх виступах подякували Світовому Конгресу Українців і всій українській спільноті поза межами України за працю, яку вони щоденно роблять на благо України. З привітанням перед учасниками зборів виступив голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Присутні віддали шану Героям Небесної Сотні та загиблим Героям України в АТО на сході України.

 

З вітальним словом перед учасниками зборів виступив Президент СКУ Евген Чолій та інші. Основна увага у виступах приділялась найбільш важливій сьогодні справі захисту незалежності та територіальної цілісності України, протидії російській агресії, зокрема протидії гібридній війні, яка ведеться не лише на полі бою, але й в інформаційній сфері; на важливості співпраці СКУ з Україною у просуванні серед міжнародної спільноти актуальних українських питань та гідного представлення України в світі.

 

У ході роботи щорічних зборів СКУ головний архівіст ЦДАЗУ Надія Лихолоб провела ряд зустрічей з Генеральним Секретарем СКУ Стефаном Романівим, Головою СФУЖО Орисею Сушко, Президентом Українсько-бразилійської Центральної Репрезентації Віторіо Соротюком, Президентом Конгресу Українців Канади (КУК) Павлом Гродом, Президентом Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій (СКУМО) Мирославом Гочаком, Головою Товариства української діаспори в Греції «Українсько-грецька думка» Галиною Маслюк та іншими членами СКУ і представниками українських громадських організацій діаспори. В ході переговорів було окреслено подальшу співпрацю і майбутні спільні проекти.

 

Справжньою окрасою заходу став виступ Народної хорової капели “Дніпро” Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Важливі питання щодо майбутньої діяльності СКУ делегати Річних зборів СКУ обговорять під час 4-х круглих столів: “Гуманітарні ініціативи СКУ в допомозі Україні”, “Просування позитивного іміджу України”, “Відзначення 50-ліття СКУ” і “Сприяння економічному розвитку України”, що відбудуться 26-27 серпня 2016 р.

Фоторепортаж