АРХІВНА СПРАВА – МІЖНАРОДНА НАУКОВА СПРАВА До 130-річчя української діаспори в Бразилії

10-11 вересня 2021 року працівники ЦДАЗУ  Ірина Мага, Віталій Гаган та Володимир Сємков взяли участь у Міжнародній науковій відеоконференції з нагоди 130-ліття початку переселення українців до Бразилії.
Співорганізаторами заходу виступили Посольство Бразилії в Україні, Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» та Українське товариство Бразилії.
Конференцію відкрили Нортон де Андраде Мелло Рапеста, Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні, Ростислав Троненко, Надзвичайний і повноважний посол України у Федеративній республіці Бразилія, Віторіо Соротюк, президент Українсько-Бразильської Центральної Репрезентації та Ігор Пасічник, ректор Національного університету “Острозька академія”. Лейтмотивом виступів VIP-доповідачів прозвучала думка про те, що українська діаспора в Бразилії найдавніша і найсильніша, вона має свою історію, неповторний колорит та нескорений дух.
Чотири сесійні засідання проходили у рамках двох однойменних засідань “Українська діаспора в Бразилії”, що відбулись 10.09.2021 під головуванням Андрія Нагачевського (Канада) і Сергія Ціпка (Канада) та двох однойменних засідань 11.09.2021 – “Методи і джерела дослідження історії українців в Бразиліїї”- під головуванням Алли Атаманенко (Україна) і Марини Гримич (Ліван-Україна).
І.Мага виступила з доповіддю “Джерела до історії української діаспори в Бразилії: на основі матеріалів Центрального державного архіву зарубіжної україніки” у другий день роботи конференції. Вона також взяла участь у підведенні підсумків наукового форуму, відповіла на запитання д-ра С. Ціпка, керівника Консульства України у м. Курітіба у 2008-2014 рр.  Л. Мироненко та закликала представників українського товариства Бразилії і Українсько-Бразильської Центральної Репрезентації передавати документи на зберігання до ЦДАЗУ.
Більше про спікерів та теми доповідей тут :
Відеозаписи трансляцій першого дня роботи конференції тут:
другого дня роботи заходу тут:
Довідково:
За оцінками дослідників, кількість етнічних українців в Бразилії складає від 600 тис. до 1 млн., переважна більшість мешкає в штаті Паранá – понад 400 тис. Представницьким органом українських громадських організацій в Бразилії є Українсько-Бразильська Центральна Репрезентація. У 2021 р. відзначається 130-а річниця початку української імміграції до Бразилії.
***
Медіапартнери конференції : Державне підприємство “Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв”; Інформаційний портал української діаспори всього світу “Стожари”.