УЧАСТЬ ЦДАЗУ У ВІДКРИТТІ ОНОВЛЕНОЇ ЕКСПОЗИЦІЇ МУЗЕЮ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

8 червня 2021 року працівники ЦДАЗУ Віталій Ґаґан, Володимир Сємков та Віра Фазлєєва взяли участь в урочистому у відкритті оновленої експозиції з історії та мистецької спадщини українців світу в Музеї української діаспори.

Гостям музею було наочно продемонстровано історичний життєпис українців, які опинились в еміграції у пошуках кращої долі та їхніх нащадків. Серед відомих персоналій – державні та політичні діячі Павло та Данило Скоропадські, останній Президент УНР в екзилі Микола Плав’юк, герой російсько-української неоголошеної війни Маркіян Паславський. Вони належали до різних поколінь, жили в різних куточках світу, але присвятили своє життя єдиній меті – боротьбі за незалежність України.

Оновлена експозиція розкриває функціонування численних українських закордонних громад та спільнот, діяльність яких була спрямована на відновлення української державності та збереження національної ідентичності, мови, культури. Цікаві експонати та світлини розкривають роботу Українського Національного об’єднання в Канаді, Світового конгресу українців, Пласту та ін.

Важливе місце в експозиції займає мистецька колекція, що знайомить із творчістю видатних художників українського походження: Давида Бурлюка, Людмили Морозової, Петра Капшученка, Олекси Булавицького, Анатоля Коломийця, Петра Кравченка, Тимофія Мессака, Степана Хвилі, мистецької династії Кричевських. Відвідувачі також мають змогу ознайомитися з діяльністю Української республіканської капели і її творця Олександра Кошиця, завдяки якому світ дізнався про музичну і співочу Україну.

Більше фото тут:

https://www.facebook.com/tsdazu/posts/3999367783485428