ЦДАЗУ отримав цінні документи дивізійника Євгена Побігущого-Рена від професора Івaна Монолатія

24 травня 2021 року ЦДАЗУ отримав оригінали цінних документів про українського військового і політичного діяча, старшини УГА, члена УВО та ОУН, командира куреня «Роланд», полковника Першої Української дивізії УНА Євгена Побігущого-Рена (1901–1995).

В основі колекції документи біографічного характеру самого Є. Побігущого (свідоцтва, залікові книжки, дипломи, грамоти) та найближчих членів його родини. У часовій послідовності колекцію відкриває документ датований 1883 р. – це свідоцтво Тернопольської вчительської чоловічої семінарії, виданий батькові Євгена ‑ Павлові Побігущому.

На особливу увагу заслуговують листи Патріарха Йосипа Сліпого до Євгена Побігущого-Рена, Номінаційна грамота папи Івана Павла ІІ про відзначення його титулом та орденом Св. Сильвестра Папи, Грамоти комбатантських організацій, фотографії тощо.

ЦДАЗУ надзвичайно зворушений шляхетністю дій доктора політичних наук, професора, дійсного члена Наукового Товариства імені Шевченка Івана Монолатія та щиро вдячний йому за безцінний дар в ім’я незалежної України.