ЦДАЗУ прийняв на постійне зберігання документи Українського Православного Братства імені Митрополита Василя Липківського.

З 17 по 19 листопада 2010 року відбулося відрядження співробітників ЦДАЗУ до Львова. Мета – підписання договору дарування на документи Українського Православного Братства імені Митрополита Василя Липківського на еміграції (США), що зберігалися в бібліотеці Львівської Православної Богословської Академії Київського Патріархату. Документи надійшли в Україну за сприянням Валентина Кохно (США), який тривалий час обіймав керівні посади в Братстві. Незадовго до смерті п. В. Кохно побажав, аби вищезазначені документи були передані до ЦДАЗУ та об’єднані в єдиний фонд з матеріалами, які були ним передані в архів у 2009–2010 рр. Це стало можливим завдяки благословенню Високопреосвященнішого Димитрія (Рудюка), митрополита Львівського і Сокальського та за підтримки о. Я. Ощудляка, ректора Львівської Православної Богословської Академії. За актом приймання передавання – було отримано 10681 документ за 40-70-ті рр. ХХ ст.

ЦДАЗУ прийняв на постійне зберігання документи Українського Православного Братства імені Митрополита Василя Липківського на еміграції (США), що зберігалися в бібліотеці Львівської Православної Богословської Академії Київського Патріархату
 
З 17 по 19 листопада 2010 року відбулося відрядження співробітників ЦДАЗУ до Львова. Мета – підписання договору дарування на документи Українського Православного Братства імені Митрополита Василя Липківського на еміграції (США), що зберігалися в бібліотеці Львівської Православної Богословської Академії Київського Патріархату. Документи надійшли в Україну за сприянням Валентина Кохно (США), який тривалий час обіймав керівні посади в Братстві. Незадовго до смерті п. В. Кохно побажав, аби вищезазначені документи були передані до ЦДАЗУ та об’єднані в єдиний фонд з матеріалами, які були ним передані в архів у 2009–2010 рр. Це стало можливим завдяки благословенню Високопреосвященнішого Димитрія (Рудюка), митрополита Львівського і Сокальського та за підтримки о. Я. Ощудляка, ректора Львівської Православної Богословської Академії. За актом приймання передавання – було отримано 10681 документ за 40-70-ті рр. ХХ ст. До збірки документів, що надійшли в ЦДАЗУ, увійшли різноманітні матеріали, а саме: протоколи конференцій та зборів, статті, заклики, пропозиції, вирізки з газет щодо діяльності УАПЦ в США (1950-ті рр.); Статут (1958 р.), нотатки, повідомлення до зборів, конференції, фінансові звіти Українського Православного Братства імені Митрополита Василя Липківського на еміграції (1950–1970-ті); статті, замітки, вирізки з газет, підготовчі матеріали до чергових номерів журналу «Церква і життя» та списки передплатників (1960–1970-ті); багаторічне листування А. І. Яременека – голови Управи Українського Православного Братства імені Митрополита Василя Липківського на еміграції з членами Братства громадськими, релігійними діячами, пересічними українцями (1950–1970-ті) та ін. Науково-технічне опрацювання дозволить ввести до наукового обігу багато маловідомих документів, що проливають світ на діяльність УАПЦ та Українського Православного Братства імені Митрополита Василя Липківського на еміграції (США).