III Міжнародний Конгрес “Діаспора як чинник утвердення держави Україна у міжнародній спільноті: сучасний вимір, проекція в майбутнє”


III Міжнародний Конгрес “Діаспора як чинник утвердення держави Україна у міжнародній спільноті: сучасний вимір, проекція в майбутнє”
 

У м. Львові відбувся III Міжнародний Конгрес “Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: сучасний вимір, проекція в майбутнє” (22-25 червня ц.р.). Організатором заходу був Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”. У Конгресі прийняло участь більше 400 представників із 28 країн світу та всіх областей України. Центральний державний архів зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) на конгресі представляли Берковський В. Г., директор ЦДАЗУ, Лихолоб Н. І, заступник директора архіву, Тихенко В. О., начальник відділу формування НАФ та діловодства.

Метою та завданням Конгресу було окреслити сучасні тенденції та явища в середовищі української діаспори; проаналізувати масштаби новітньої хвилі еміграції, її втрати, здобутки, перспективи; оцінити вплив новітньої української діаспори на творення образу України у світі; вивчити можливі механізми залучення потенціалу сучасної діаспори до державотворчих процесів в Україні; узагальнити стан освіти українського зарубіжжя, як фактору збереження національної ідентичності українця за кордоном, та визначити шляхи її розвитку у сучасних реаліях.

В рамках конгресу проходили круглі столи, презентації та секційні засідання, що були присвячені питанням здобутків діаспори у гуманітарній, освітній, технічній і природничій сферах, під час яких Владислав Берковський, директор ЦДАЗУ, проінформував українську спільноту про стан повернення культурної спадщини, і, зокрема, архівних документів в Україну, а також про участь ЦДАЗУ у цьому процесі.

У ході роботи конгресу представники ЦДАЗУ провели ряд зустрічей з Марією Шкамбарою – Головою Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (Канада), Ярославою Хортяні – Головою Європейського Конґресу Українців та другим заступником Голови Світового Конґресу Українців, представниками громадських організацій української діаспори Бразилії, Казахстану, Канади, Росії, США та країн Європи щодо майбутньої співпраці у напрямку комплектування ЦДАЗУ документами зарубіжної україніки та поширенню інформації серед світового українства про створення та діяльність ЦДАЗУ.