Архів видатного українця Миколи Неврлого тепер у ЦДАЗУ

17 листопада з Братислави (Словаччина) до ЦДАЗУ надійшла колекція документів Миколи Ярославовича Неврлого (1916–2019) – українського, чеського і словацького літературознавця, критика, бібліографа, славіста і україніста, іноземного члена Національної академії наук України.

Значна частина його робіт присвячена геніям української нації – Тарасу Шевченку та Івану Франку. Цікавими і новаторськими вважають його студії з української радянської літератури 20-х рр. ХХ століття. Особисте знайомство та листування Миколи Неврлого з відомими письменниками і діячами української культури – Олегом Ольжичем, Олександром Олесем, Володимиром Сосюрою, Миколою Бажаном, Ігорем Качуровським, Святославом Гординським та ін. – це лише незначний малознаний пласт історії української культури, який ще належить дослідити сучасним науковцям.

Документи передала до ЦДАЗУ родина Миколи Неврлого – його дружина Лібуша, дочка Ольга Булах та зять Григорій Булах, яким колектив ЦДАЗУ висловлює щиросердну подяку.

Переміщення цієї колекції документів відбулося завдяки активній участі та допомозі Надзвичайного і Повноважного Посла України в Словацькій Республіці Юрія Мушки та другого секретаря Посольства Михайла Дзихора.

Особливу подяку колектив ЦДАЗУ складає учню і колезі Миколи Неврлого, професору кафедри всесвітньої історії філософського факультету Університету Коменського в Братиславі, Мирославу Данішу, який відіграв ключову роль в комунікації і організації процесу переміщення документів в Україну.