Відкриття конференції на тему “Україна у Другій світовій війні: джерела та інтерпретації (до 65-річчя Великої Перемоги)”


Відкриття конференції на тему “Україна у Другій світовій війні: джерела та інтерпретації (до 65-річчя Великої Перемоги)”
 
У Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років” відкрилася конференція на тему “Україна у Другій світовій війні: джерела та інтерпретації (до 65-річчя Великої Перемоги)”, організована Міністерством оборони України, Міністерством культури і туризму України, Державним комітетом архівів України, Інститутом історії НАН України, Меморіальним комплексом “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років”, Національним військово-історичним музеєм України, Національним університетом оборони України, Національним педагогічним університетом ім. М. П. Драгоманова та Молодіжною організацією “Київський клуб “Червона зірка””. Участь у конференції взяли представники архівних установ, наукових інституцій, освітніх закладів, студенти, аспіранти, науковці з України, Білорусі, Бельгії та Росії; на конференції були присутні також представники ветеранських організацій. Від Центрального державного архіву зарубіжної україніки слово брали В. Берковський, директор архіву, та А. Папакін, начальник відділу використання інформації документів. Учасники конференції мали змогу бути присутніми на відкритті спільної виставки Держкомархіву та Музею Великої вітчизняної війни «Війна і Перемога в історичній пам’яті українського народу». На виставці були представлені документи ЦДАВО, ЦДАГО, обласних архівів України, ГА Служби зовнішньої розвідки, які висвітлюють важливі аспекти Другої світової війни на українських землях: мобілізацію до Червоної армії, звитягу воїнів-українців, людських, культурних та матеріальних втрат України у війні, службу українців у іноземних військових формуваннях. Чималий інтерес відвідувачів викликала виставка “Непрочитані листи 1941-го”, що представляє кореспонденцію червня–вересня 1941 р., вивезену з Кам’янця-Подільського до Відня і зовсім нещодавно передану Державною службою контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України до Музею Великої вітчизняної війни