ПОВНЕ ВИДАННЯ «ЛІТОПИСУ» САМІЙЛА ВЕЛИЧКА ПРЕЗЕНТУВАЛИ НАУКОВЦЯМ

16 жовтня провідний науковий співробітник ЦДАЗУ Віталій Ґаґан взяв участь у презентації першого повного видання «Літопису» Самійла Величка, організованого Інститутом історії України НАН України.

Повне видання «Літопису», наймонументальнішого твору української історико-мемуарної прози XVII–XVIII ст., вперше за 300 років побачило світ саме у такому вигляді, в якому автор створював його спочатку, без будь-яких цензурних правок. Це ювілейне видання містить повний текст праці Самійла Величка, біографію автора пам’ятки, аналіз оригіналу рукопису та його київської копії кінця ХVІІІ століття, історію створення та зберігання рукопису. Книга адресована передусім науковим закладам України через її унікальність та цінність.

У підготовці видання брали участь науковці Інституту історії України НАН України, Центру із вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

У ході виступів та дискусії групою вчених було запропоновано перевидати цю працю Самійла Величка, визнану інтелектуальною та духовною класикою нашого народу, для широкого загалу українських читачів.