Про дистанційну участь ЦДАЗУ в VІІІ Міжнародній науковій конференції «Українська діаспора: проблеми дослідження»

23–24 вересня на базі Науково-дослідного центру «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» Національного університету «Острозька академія» (м. Острог, Рівненська обл.) відбулася VІІІ Міжнародна наукова конференція «Українська діаспора: проблеми дослідження», що проходила через пандемію COVID-19 в онлайн-режимі.

Перед початком заходу перед її учасниками директорка ЦДАЗУ Ірина Мага коротко презентувала Центральний державний архів зарубіжної україніки як провідну установу, що спрямовує свою діяльність на збереження та всебічне використання документальної спадщини української діаспори.

До дистанційної комунікації долучилися також працівники відділу формування НАФ ЦДАЗУ: головний спеціаліст Володимир Сємков, головний науковий співробітник Володимир Тихенко та провідний науковий співробітник Віталій Ґаґан.

На пленарному засіданні з вітальними словами перед численною міжнародною науковою спільнотою виступили ректор Національного університету Ігор Пасічник, директорка Науково-дослідного центру «Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» Алла Атаманенко та президент Світового конґресу українців (1998–2008), доктор права Аскольд Лозинський.

Далі конференція проходила в чотирьох секціях, де найбільш обговорюваними були такі теми: «Діаспора як явище. Суспільно-політичне життя в діаспорі»; «Українська освіта та наука в діаспорі. Визначні українці за межами України»; «Культурні, мистецькі та літературні здобутки закордонного українства»; «Архіви, архівні фонди, книжкові колекції та преса діаспори в Україні та за кордоном».

Докладніше з матеріалами конференції можна ознайомитися за посиланням: https://idud.oa.edu.ua.