Книги і періодика з «Пряшівської колекції» повертаються із забуття

Цінна бібліотечна частина т. зв. «Пряшівської колекції» – одного з фондів ЦДАЗУ, що надійшла до архіву разом з документами в 2008 р., нещодавно стала ще доступнішою для наших користувачів після розміщення її бібліографічного переліку в рубриці «Бібліотечні фонди ЦДАЗУ» на офіційному вебсайті архіву. Тепер усі бажаючі зможуть за допомогою одного кліка комп’ютерної миші ознайомитися з цим переліком, а це – 424 книги та 6 журналів!

Тематика літератури, представленої в колекції, надзвичайно різноманітна і багатогранна – від поезії і прози Олександра Олеся, Андрія Малишка, Богдана Лепкого до маловідомих творів Миколи Гаюка, Віктора Зелінського, Бориса Мартоса. Серед періодичних видань – літературний альманах «Плуг» (1926–1927 рр.), журнал «Декламатор» (1923 р.), «Літературний чветьрічний журнал» (1933 –1936 рр., що видавався у Варшаві) та ін.

Докладніше з переліком книг та журналів, що входять до бібліотечного фонду ЦДАЗУ (ф. № 1), можна ознайомитися за посиланням: https://tsdazu.archives.gov.ua/archives/10.