У ЦДАЗУ завершено роботу над науково-технічним опрацюванням документів особового походження Стефана Олексійовича Терлецького

У ЦДАЗУ завершено роботу над науково-технічним опрацюванням документів особового походження Стефана Олексійовича Терлецького (1927–2006), відомого громадсько-політичного діяча, британського політика, депутата Британського парламенту.

Документи були передані до архіву нашим довголітнім другом та фондоутворювачем – Бібліотекою і Архівом ім. Т. Шевченка в Лондоні Союзу українців у Великий Британії (СУБ), а саме, завідуючою цього закладу, доктором Людмилою Пекарською. Це перші документальні джерела про С. О. Терлецького, що потрапили в Україну та збагатили Національний архівний фонд.

Документи висвітлюють громадську та політичну діяльність С. О. Терлецького – єдиного етнічного українця обраного до Британського парламенту, політика, який зробив неабиякий внесок у справу боротьби за незалежність нашої держави на міжнародному рівні в період так званої «холодної війни». Йому вдалося увійти до політичної історії Європи ХХ ст. як яскравому проукраїнському політику, борцю проти «комуністичної» тиранії за права та свободи людини.

У той час як частина українських мігрантів, шукачів кращої долі, позабула і відцуралася Батьківщини, С. О. Терлецький був і залишився назавжди полум’яним, вірним сином України. Він піднявся із низів, побудував блискучу політичну кар’єру на чужині, але всю свою енергію, весь свій вплив, накопичену життєву мудрість та інтелект поклав на те, щоб Україна здобула незалежність і зайняла гідне місце у великій сім’ї народів Європи. Свої переконання він проніс через роки. Будучи звичайним остарбайтером, членом міської ради Кардіфа, а згодом – парламенту Великої Британії, представником у Раді Європи, почесним членом Європарламенту, він завжди послідовно відстоював інтереси України.

C. О. Терлецький знав: «Україна це є наше тіло, наша кров, наше серце, наші кості, наша до смерті любов, гонор і честь».

Більш докладніше можна ознайомитись за посиланням на Facebook