Угода про співпрацю ЦДАЗУ та СФУЖО

12 червня 2020 року відбулася знакова подія – підписання Угоди про співпрацю між Світовою Федерацією Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) та Центральним державним архівом зарубіжної україніки (ЦДАЗУ). Документ підписали Ірина Мага, директор ЦДАЗУ та Анна Кісіль, голова СФУЖО.

Партнерство СФУЖО та ЦДАЗУ має вже свою історію, позначену спільними подіями в інформаційному просторі. Тепер це оформлено de jure, із серйозними намірами на співпрацю в майбутньому.

В Угоді окреслено основні напрями співпраці ЦДАЗУ з міжнародною організацією, якою є СФУЖО, що об’єднує українські жіночі громади з більше ніж 20-ти країн світу та виступає потужним фактором утвердження доброго імені держави Україна на світовій арені. Серед пріоритетних завдань підписаної угоди – популяризація знання про СФУЖО та Український жіночий рух XX – XXІ ст. як невід’ємну складову світового українства; презентація невідомих сторінок з історії СФУЖО; інформування українських громад світу про діяльність ЦДАЗУ; сприяння у поповненні архіву документами українських громадських діаспорних організацій; реалізація спільних виставкових, культурно-просвітницьких та інших проєктів із подальшою їх презентацією українській та світовій громадськості.

Така співпраця врешті уможливить повніше розкриття для вітчизняної і зарубіжної спільноти світу української діаспори та змісту української культурно-історичної спадщини загалом.