ЦДАЗУ вітає з Міжнародним днем архівів!

ЦДАЗУ вітає з Міжнародним днем архівів!

Дорогі колеги та друзі!

Сьогодні світова архівна спільнота відзначає Міжнародний день архівів, який об’єднує усі покоління архівістів з різних куточків світу.

Міжнародний день архівів дає можливість заявити про архіви як унікальні і важливі інформаційні центри, що активно сприяють розширенню можливостей інформування суспільства з усіх галузей знань.

Вітаємо усіх, хто причетний до архівної сфери, з Міжнародним днем архівів! Наша з вами справа є благородною та гідною пошани, адже ми покликані забезпечити взаємодію архіву і суспільства, для якого архів виступає неупередженим джерелом інформації, роль якого важко переоцінити.

Окремо хочемо привітати з цим святом фондоутворювачів нашого архіву, оскільки саме вони, як віддані архівісти, збирали та довгий час зберігали безцінну документальну спадщину нашого народу, що висвітлює довгий шлях боротьби за незалежну Україну. Саме завдяки копіткій праці українців, які у різні періоди ХІХ–ХХ ст. були змушені покинути Батьківщину, незалежна Україна отримала безцінний спадок, що нині зберігається в ЦДАЗУ. Завдячуючи нашим спільним зусиллям ЦДАЗУ з’явився на мапі Міжнародної ради архівів (International Council on Archives), яка реалізує широкомасштабний проект із позначення на мапі світу всіх архівних установ, що зберігають пам’ять людства в архівних документах.

Зичимо усім архівістам доброго здоров’я, оптимізму, натхнення та реалізації нових творчих проектів, поваги від суспільства та шанобливого ставлення від держави!

Happy International Archives Day!