Центральний державний архів зарубіжної україніки презентує документальну онлайн виставку «Довгий шлях повернення в Україну» (на пошану останнього президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка)

Вшановуючи пам’ять видатного українського громадсько-політичного діяча, останнього президента Української Народної Республіки в екзилі, активного учасника та очільника ряду провідних українських закордонних організацій Миколи Плав’юка, Центральний державний архів зарубіжної україніки презентує документальну онлайн виставку «Довгий шлях повернення в Україну».

Вікопомні події в житті Миколи Плав’юка, окремі віхи його громадсько-політичної діяльності як в еміграції, так і у вільній Україні, висвітлюють документи виставкового проєкту. Окрім відомих документів із фондів ЦДАЗУ, на виставці вперше експонуються нові надходження.

Загалом, основу виставки становлять документи восьми архівних фондів; колекції документів Павла Дорожинського та Фундації імені Олега Ольжича, що наразі проходять науково-технічне опрацювання; а також друковані видання довідково-інформаційного фонду ЦДАЗУ.