ЦЕНТРАЛЬНИЙ ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ЗАРУБІЖНОЇ УКРАЇНІКИ : У НАС ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ – НАМ 13 РОКІВ !!!

12 травня 2007 р. видано розпорядження Кабінету Міністрів України № 279-р «Про утворення Центрального державного електронного архіву України та Центрального державного архіву зарубіжної україніки».

ЦДАЗУ – є акумулюючим осередком культурної спадщини представників закордонного українства.

Збагачувати НАФ документами української діаспори, зберігати, досліджувати та популяризувати історико-культурну спадщину українців усього світу – ось головна місія архіву.
Наш архів як осередок історії та правди, покликаний усіма силами допомогти українцям, що мешкають поза політичними кордонами своєї Батьківщини, але не втратили з нею духовні та ментальні зв’язки, зберегти власне надбання, ген національної пам’яті для майбутніх поколінь.

Кожен окремий фонд архіву, а їх уже 76 – це унікальна історія українців закордоном, переплетена не лише труднощами, випробовуваннями, політичними переслідуваннями, трагедіями, але й відданим, сердечним почуттям патріотизму, національної приналежності та свідомості, надії, любові та прагненнями всією душею назавжди залишатись УКРАЇНЦЯМИ!

За 13 років науковцями архіву налагоджено контакти з представниками української діаспори багатьох країн світу. Документи, що надійшли до ЦДАЗУ, стали складовою НАФ та мають важливе значення для формування національної свідомості українського народу, визначають його вклад у всесвітню культурну спадщину та створюють глобальний інформаційний ретроспективний український простір.

ЦДАЗУ відкритий для співпраці. У читальному залі архіву працюють дослідники з різних куточків світу. Щорічно співробітники надають відповіді на тематичні запити, географія яких окреслюється багатьма кранами.

З метою популяризації документів за 13 років діяльності, архів підготував понад 100 стаціонарних, онлайнових та мультимедійних виставкових проєктів.

Ми постійно інформуємо суспільство про різноманітні заходи, нові надходження, склад і зміст архівних документів, а також активно співпрацюємо із ЗМІ. В архіві часто проводяться екскурсії та дні відкритих дверей.

Невід’ємна мета роботи ЦДАЗУ – це прагнення донести до українства усього світу, що існує потужний центр, де про них знають, пам’ятають та дбайливо охороняють всі досягнення і надбання створені протягом сторіч.

Вік ЦДАЗУ зовсім юний – це тринадцятилітній юнак у якого попереду все життя, але вже є величезний фундамент для прийдешніх звершень!

У свій День народження ми висловлюємо щиру подяку усім друзям і партнерам архіву, колишнім, а також нинішнім працівникам ЦДАЗУ, ми цінуємо нашу співпрацю та завжди раді бачити у себе гостей!

Відеоролик до річниці утворення Центрального державного архіву зарубіжної україніки

Відеопрезентація “Безцінний спадок українців”