IX Світовий Конгрес Українців


IX Світовий Конгрес Українців
 

З 20 по 22 серпня 2008р. у м. Київ відбувся IX Світовий Конгрес Українців (СКУ). У Конгресі прийняли участь 209 делегатів СКУ із 24 країн світу та численні гості від української діаспори та державних і громадських організацій України, ЗМІ. Окрім української діаспори, у роботі з’їзду взяли участь провідники України, у тому числі Президент України Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, Міністр закордонних справ України Володимир Огризко, Міністр культури і туризму України Василь Вовкун та інші представники державних інституцій.

Центральний державний архів зарубіжної україніки на конгресі представляли Кулініч Ю. Я., директор, та Лихолоб Н. І, начальник відділу використання інформації документів.

Під час триденної зустрічі представники української діаспори та гості конгресу мали змогу не тільки почути підсумки праці СКУ за останні 5 років (2003-2008 рр.), але й взяли участь у роботі сесій та поділились досягненнями та проблемами з життя своїх осередків, накреслили шляхи праці на наступний термін. Серед резолюцій, прийнятих IX Світовим Конгресом Українців, були також поставлені вимоги до повернення в Україну архівних матеріалів, що стосуються історії України та життя української діаспори.

Крім того, 21 серпня була проведена пам’ятна хода на честь 75-ї річниці українського Голодомору 1932-1933 рр., яка пройшла від Українського Дому по Хрещатику та по вулиці Михайлівській до пам’ятного знака Голодомору на Михайлівській площі, по закінченню чого за участю представників українських церков була відправлена панахида.

Під час конгресу українську спільноту було проінформовано про створення Центрального державного архіву зарубіжної україніки та його місію. У ході роботи конгресу представники ЦДАЗУ провели ряд зустрічей з новообраним Президентом Екзекутивного Комітету СКУ Євгеном Чолієм, Генеральним секретарем СКУ Стефаном Романівим, Головою УВКР Дмитром Павличком, Радником при Президентові України Миколою Жулинським, та представниками закордонних громадських організацій української діаспори Канади, США, Вірменії, Великобританії, Греції, Франції, Німеччини, Угорщини та інших країн Европи.