Міжнародний Конгрес “Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті


Міжнародний Конгрес “Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті”
 
У м. Львові відбувся Міжнародний Конгрес “Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті” (18-20 червня ц.р.). Ініціатором заходу був Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”. У Конгресі приймали участь майже 400 представників із 28 країн світу та всіх областей України. Центральний державний архів зарубіжної україніки на конгресі представляла Лихолоб Н. І, начальник відділу використання інформації документів.

В межах конгресу обговорювалась роль діаспори у просуванні українських національних інтересів у міжнародній спільноті (визнання Голодомору 32-33-го років геноцидом, прийняття проукраїнських законів, входження до ЕС, СОТ та НАТО). Розглядалися також проблеми діаспори в умовах інтеграції в чужоземне середовище та збереження національної ідентичності, роль церкви як центр формування і плекання духовності та культурно-національної тотожності українців зарубіжжя, а також перспективи розвитку нової хвилі української еміграції.

В рамках конгресу проходили круглі столи, презентації та секційні засідання, що були присвячені питанням здобутків діаспори у гуманітарній, освітній, технічній і природничій сферах, під час яких українську спільноту було проінформовано про створення Центрального державного архіву зарубіжної україніки та його місію.

У ході роботи конгресу представник ЦДАЗУ провів ряд зустрічей з Генеральним секретарем Світового Конгресу Українців (СКУ) Віктором Педенко, Головою Ради з питань етнонаціональної політики при Президентові України Геннадієм Удовенко, Головою Правління Міжнародного благодійного фонду “Україна 3000” Олександром Максимчуком, та представниками закордонних громадських організацій української діаспори Канади, США, Бразилії, та країн Европи.