Круглий стіл «Камо грядеши, Україно?!»

Від часу здобуття незалежності Україною перед нею постають щораз нові виклики. З початком гібридної війни Росії проти України розгорнулася нова сторінка в її історії – епоха «війномиру».

«Війномир» – неологізм, який створив і використав у назві своє нової книги «Україна в епоху війномиру: книга підсумків і пророцтв» відомий український письменник Юрій Щербак. «Війномир», за словами автора, це «певною мірою амбівалентне, шизофренічне поняття особливого стану напруження, кривавих зіткнень, почуття небезпеки й тривоги, що переживає держава-жертва, яка стає мішенню повзучої, неявної, замаскованої агресії». Книга Юрія Щербака – про Україну, її виживання в епоху війномиру, про майбутнє нашої держави, її місце та роль у глобалізованому світі, сповненому конфліктів та суперечностей.

Для обговорення проблем, порушених у книзі, 30 січня в Національному музеї літератури (вул. Б. Хмельницького, 11) було проведено круглий стіл на тему «Камо грядеши, Україно?» Організацію цього заходу взяло на себе видавництво «Ярославів Вал» в особі його директора Михайла Слабошпицького. У роботі круглого столу, окрім автора презентованої книги – Юрія Щербака, взяли участь відомі письменники, науковці та громадсько-політичні діячі: Сергій Комісаренко, Микола Голомша, Василь Шевчук, Павло Мовчан, В’ячеслав Брюховецький, Вадим Скуратівський, Валерій Журавков, Володимир Василенко, Богдан Горинь і Дмитро Павличко.

До жвавого обговорення проблематики презентованої книги Юрія Щербака долучилися також представники ЦДАЗУ Володимир Сємков та Ґаґан Віталій, які поставили свої запитання автору.