Пам’яті Раїси Кохно – друга та фондоутворювача Центрального державного архіву зарубіжної україніки

Пам’яті Раїси Кохно – друга та фондоутворювача Центрального державного архіву зарубіжної україніки

Колектив ЦДАЗУ глибоко сумує з приводу великої втрати – від нас відійшла у вічність прекрасна людина з благородним серцем і щирою душею – Раїса Кохно, меценатка, українська громадська та церковна діячка у США, вірна дочка України, життя якої було сповнене любов’ю до рідної землі.

Св. п. Раїса Кохно народилася 17 червня 1934 р. у Замості (Польща) в українській родині Івана та Ніни Турчиняк. У вирі Другої Світової війни потрапила до США, де разом зі своїм чоловіком Валентином Кохно – Головою Українського Православного Братства ім. Митрополита Василя Липківського (УАПЦ, США) – все своє життя брала активну участь у діяльності українських церковно-громадських та благодійних організацій, відстоювала ідеї митрополита Василя Липківського та незалежність Української Автокефальної Православної Церкви.

Св. п. Раїса Кохно була довготривалим скарбником 56-го відділу Союзу українок Америки (СУА) ім. Мілени Рудницької в Норт-Порті (Флорида), членкинею Українського релігійного і культурного осередку ім. св. Андрія Первозванного в Норт-Порті, першою і довголітньою Головою Сестрицтва Св. Софії Української парафії Святого Апостола Андрія Первозванного в Блумінгдейл, Іллінойс (США) з моменту заснування парафії (1970 р.) і Сестрицтва при ній.

Все своє життя св. п. Раїса Кохно прожила з Україною в серці і до свого останнього часу активно продовжувала громадсько-культурну діяльність свого чоловіка, тісно співпрацюючи з благодійними фондами України та США, жертвувала на українську культуру і науку, на допомогу Україні, яку любила понад усе, і залишила по собі добру пам’ять.

З архівом видатну українку поєднувала тривала дружба і плідна співпраця, в результаті якої до ЦДАЗУ (починаючи з 2009 р.) регулярно надходили архівні документи, діаспорні періодичні видання та книги із приватної бібліотеки-архіву родини Валентина та Раїси Кохно. Це дало архіву змогу сформувати один із найбільш цікавих фондів архіву «Документи Українського Православного Братства імені Митрополита Василя Липківського на еміграції, зібрані родиною Валентина та Раїси Кохно (США)».

Життя людське, мов тоненька нитка, обривається, зупиняючи людину на життєвій дорозі, але ми віримо, що справа родини Валентина і Раїси Кохно залишиться в пам’яті українського народу назавжди.

У цю скорботну мить від щирого серця складаємо наші теплі співчуття родині св. п. Раїси та Валентина Кохно.

Світла пам’ять пані Раїсі Кохно! Нехай спочиває з Богом!