Презентація документального виставкового проєкту «Де сила, там воля витає», присвяченого 125-річчю українського сокільства

11 грудня в ЦДАЗУ відбувся День відкритих дверей приурочений до 125-річчя українського сокільства, у ході якого було презентовано мультимедійний виставковий проєкт «Де сила, там воля витає». На заході зустрілися давні і нові друзі архіву: історики, архівісти, дослідники історії фізичної культури і спорту в діаспорі, сокільці Всеукраїнської громадської організації «Сокіл» (м. Київ), викладачі та студенти закладів вищої освіти, представники інших профільних інституцій.

Відкрила виставку директор ЦДАЗУ, кандидат історичних наук Ірина Мага, яка наголосила на неперервності традицій українського сокільського руху, процес зародження якого розпочався на межі ХІХ–ХХ ст. і знайшов своє продовження в українських патріотично налаштованих еміграційних колах Європи, Північної та Південної Америки.

Відома дослідниця зарубіжної україніки Марина Палієнко, доктор історичних наук, професор, завідувачка кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки КНУ імені Тараса Шевченка привітала колектив ЦДАЗУ з яскравою подією та відкриттям виставки, відзначивши цінність, представлених на ній документів та важливість результатів дослідницької роботи архівістів-практиків.
Знавець українського спортивно-гімнастичного руху за кордоном Олексій Лях-Породько, кандидат з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри історії та теорії олімпійського спорту НУФВС України зазначив, що завдяки презентованим на виставці документам суспільство матиме змогу долучитися до сокільських ідей державотворення, національно-патріотичного виховання, тіловиховання та культурно-спортивних традицій зарубіжного українства.

Представники ВГО «Сокіл» Геннадій Бариленко (заступник голови) та Руслан Андрійко (екс-голова), а також юні соколи і сокілки, запевнили присутніх, що продовжуватимуть розвивати традиції українського сокільства, гартуючи дух і волю.

Куратор проекту Галина Горбунова наголосила на потребі збереження традиції українського сокільства та вшануванні пам’яті його засновників. Вона подякувала консультантам з наукового та художнього оформлення виставки – Андрієві Сові, Людмилі Ващук та всім тим, хто брав активну участь у здійсненні цього мультимедійного проєкту.

Для усіх бажаючих було проведено тематичну та оглядову екскурсії, надано консультації, а на згадку про перебування в архіві усі присутні отримали символічні подарунки.