У рамках Дня відкритих дверей відбудеться презентація документального виставкового проєкту «Де сила, там воля витає»

11 грудня о 15-00 у читальній залі Центрального державного архіву зарубіжної україніки (м. Київ, вул. Солом’янська, 3) у рамках Дня відкритих дверей відбудеться презентація документального виставкового проєкту «Де сила, там воля витає», присвяченого історії українського сокільства, традиціям спортивно-гімнастичного руху української діаспори та формуванню національно-патріотичних засад української фізичної культури і спорту.

Представлені на виставці документи знайомлять з особливостями українського сокільського руху, його характерними ознаками, формами та методами діяльності. Основу експозиції складають документи з історії діяльності українського сокільського руху, підготовлені активними учасниками українського еміграційного сокільства Іваном Боберським, Василем Проходою, Софією Русовою, Степаном Смаль-Стоцьким, Володимиром Дараганом, Зоєю Політасовою та іншими і опубліковані в часописі «Український Сокіл» – друкованому органі Союзу українського сокільства за кордоном (Прага, Чехословаччина). Особливого відчуття історичної атмосфери виставці додають світлини фотографа Леоніда Янушевича, на яких зображені учасники молодіжних спортивних заходів, що проходили у 1920-х роках на площі «Сокола-Батька» у Львові.

Автори проєкту висловлюють подяку консультантам з наукового та художнього оформлення – Олексію Лях-Породьку, доценту кафедри історії та теорії олімпійського спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України, кандидату наук з фізичного виховання та спорту, Андрієві Сові, доценту кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, кандидату історичних наук, та Людмилі Ващук, кандидату історичних наук.

Виставка у ЗМІ: