Меморіальні заходи за участі Посольства України у Грецькій Республіці

29 листопада в Афінах у рамках відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 рр. відбулися меморіальні заходи за участі Посольства України у Грецькій Республіці та особисто посла Сергія Шутенка, української громади, духовенства, представників ділових, культурологічних і громадських кіл Греції.

Посольство України у Грецькій Республіці за ініціативи Центру підтримки і розвитку культурної спадщини «Трембіта» (голова – Алла Лобач) та у співпраці з іншими українськими громадськими організаціями, і, зокрема з Грецько-українською палатою, організувало експозицію документальної виставки «Ні забуття, ні прощення!» Центрального державного архіву зарубіжної україніки (Київ) та прем’єрний показ в грецькій столиці документальної стрічки «When we starve» («Коли ми голодуємо»), продюсером якої є Борис Буняк, доктор медицини, активний представник української діаспори у США.

Учасники меморіальної акції вшанували хвилиною мовчання пам’ять невинно загиблих жертв Голодомору-геноциду, знищених в Україні у результаті штучно створеного сталінським режимом голоду 1932–1933 рр., внаслідок якого загинуло декілька мільйонів людей. За загиблими жертвами геноциду українського народу відправили поминальну панахиду та запалили свічки пам’яті.

Принагідно треба зауважити, що це вже не перший спільний виставковий проєкт ЦДАЗУ та Центру підтримки і розвитку культурної спадщини «Трембіта» (Афіни) з метою популяризації історії світового українства на теренах Греції.