Участь у роботі Міжнародної конференції «Громадський активізм українських мігрантів Європи: згуртовані новими викликами»

24 жовтня заступник директора – головний зберігач фондів ЦДАЗУ Ірина Казімірова та головний архівіст Надія Лихолоб взяли участь у роботі Міжнародної конференції «Громадський активізм українських мігрантів Європи: згуртовані новими викликами», організованої Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) НУ «Львівська політехніка» та Світовим конгресом українських молодіжних організацій (СКУМО).

Захід став комунікаційним майданчиком, де були об’єднані зусилля науковців, громадських активістів з-за кордону та України, представників української влади різних рівнів. Об’єктом наукового обговорення стали сучасні міграційні процеси в Україні та світі, зміни в міграційній політиці України, особливості формування новітніх громад українських мігрантів після Революції Гідності, роль та завдання українського громадського активізму в країнах ЄС та перспективи співпраці українських активістів за кордоном з українськими державними інституціями та громадським сектором.

Ключовою подією семінару стала презентація дослідження, проведеного МІОК – «Молодіжний громадський активізм українських мігрантів у країнах ЄС». Як зазначила директорка МІОК Ірина Ключковська, презентоване «дослідження підняло на поверхню архіважливе питання – збереження ідентичності українців за кордоном». Народна депутатка України VIII скликання Оксана Юринець з цього приводу зазначила: «Сьогодні політика діаспоризації світу зазвучала голосно. Зазвичай кожна нація пишається своїми людьми, їхнім походженням, лише після того, як вони чогось досягли. А МІОК закликає цінувати за інше – вже за те, що українці за кордоном залишаються українцями, незалежно від статусу, посади».

У межах роботи конференції Ірина Казімірова і Надія Лихолоб взяли участь у панельних дискусіях, провели ряд зустрічей з учасниками заходу та ознайомили їх із діяльністю ЦДАЗУ, основними напрямами роботи та джерелами формування фондів архіву, виставковою роботою, оцифруванням документів тощо.

Велике зацікавлення діяльність ЦДАЗУ викликало у Софії Федини, народної депутатки України, членкині Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, яка відгукнулася на пропозицію відвідати архів найближчим часом.

Докладніше про подію можна прочитати за посиланням на Facebook.