Поповнення бібліотечного фонду ЦДАЗУ

23 жовтня, під час робочої поїздки до Львова, заступник директора – головний зберігач фондів ЦДАЗУ Ірина Казімірова та головний архівіст Надія Лихолоб зустрілися з Любов’ю Волошин, відомою українською вченою, мистецтвознавцем, заслуженою діячкою мистецтв України, лауреаткою премій ім. І. Свєнціцького (1991) та С. Гординського (2006).

Любов Волошин довгий час очолювала Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського у Львові та є авторкою численних досліджень з питань українського мистецтва (у т. ч. і діаспорного) кінця ХІХ – першої половини ХХ ст., багато з яких присвячені вивченню проблем творчості Олекси Новаківського, історії його мистецької школи, діяльності його учнів.

Під час зустрічі працівники ЦДАЗУ розповіли про історію створення та становлення архіву, його фондоутворювачів, склад архівного та довідково-інформаційного (бібліотечного) фондів, основні напрями роботи. Велику зацікавленість у п. Любові Волошин викликали документи про творчу та культурно-громадську діяльність Василя Цибульського (1904–1992) – знаного в Австралії українського художника, що були свого часу передані на зберігання до ЦДАЗУ.

Водночас п. Любов Волошин поділилася спогадами про свої мистецькі розвідки, розповіла про творчі плани та передала в дар архіву низку своїх праць, зокрема книгу «Образ жінки у творчості Олекси Новаківського», у якій авторка, спираючись на чисельні літературні та архівні джерела, вперше у вітчизняній літературі висвітлює принципово важливу у творчості Олекси Новаківського роль жіночих образів, що були для нього улюбленим засобом поетичного іносказання та символістської трансформації реальності. У праці вперше в Україні публікується низка закордонних малярських творів Олекси Новаківського, а також малознаних його рисунків. Також, п. Любов Волошин передала до бібліотечного фонду архіву й інші свої книги, а саме: «Іванна Нижник-Винників. Рання творчість у Львові, 1920–1930 рр.», «Іванна Нижник-Винників. Творчість на еміграції. Німеччина, Франція. 1945–1993 рр.», «Рання графіка Святослава Гординського. 1920–1930 роки».

Колектив архіву дякує п. Любов Волошин за теплу зустріч та цінний дар, сподівається на подальшу плідну співпрацю із ЦДАЗУ, очікує на її нові творчі доробки у царині образотворчого мистецтва та зичить їй міцного здоров’я і наснаги до творчої діяльності.