Незвичайний День відкритих дверей

24 вересня у ЦДАЗУ відбувся незвичайний День відкритих дверей. Вперше на відкритті в архіві зустрілися представники двох гілок української діаспори – східної і західної, щоб окреслити нові шляхи поповнення архівних фондів документальною спадщиною зарубіжної україніки.

Розпочав захід голова найпотужнішої в Республіці Казахстан Асоціації «Українці Казахстану», складової організації Світового конгресу українців, заслужений працівник культури України, член Асамблеї народу Казахстану Михайло Парипса. Він виступив з тематичною доповіддю «Невідомі сторінки життя української діаспори в Казахстані» та передав архіву ювілейне видання Тараса Шевченка «Кобзар» казахською мовою, окремі примірники республіканської газети українців Казахстану «Українські новини» тощо.

В ході дискусії-обговоренні діяльності української діаспори поза межами її історичної Батьківщини взяла участь відомий історик, науковець, доктор, завідувач Бібліотеки і архіву ім. Т. Шевченка (Велика Британія) Людмила Пекарська, яка наголосила на актуальності збереження історико-культурної спадщини українського народу та ключової ролі архівів у цьому. Також під час заходу як продовження започаткованого архівного проекту «Україна – це мій скарб…» було передано до ЦДАЗУ документальну спадщину члена Британського парламенту Стефана Терлецького (1926–2006).

Завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки КНУ ім. Т. Шевченка, доктор історичних наук, архівознавець Марина Палієнко підтримала ідею колег щодо заснування на базі ЦДАЗУ платформи для спілкування і єднання українців з різних країн світу з метою збереження їх національної культурної спадщини.

Прес-реліз

Фоторепортаж