Урочиста презентація мистецьких творів та архівних документів «Мистецька колекція в дар Україні»

6 вересня представники ЦДАЗУ взяли участь в урочистій презентації мистецьких творів та архівних документів «Мистецька колекція в дар Україні» від українського художника Адольфа Ошерова (Німеччина), що відбулася в ЦДАМЛМ України.

Відвідувачі мали змогу ознайомитися із основними віхами життя і творчості 89-літнього художника, який чимало років мешкає в Німеччині, але свідомо залишається громадянином України.

Загальна кількість музейних предметів, переданих митцем в дар Україні, становить 485 одиниць. Серед них пейзажні та портретні твори, серія пастелей «Забутий Житомир», скульптури з дерева на тему війни та Голокосту, керамічні скульптури малої форми.

Проте найголовніший доробок митця, справа його різножанрової творчості – це 140 ілюстрацій до давньоєврейської духовної та літературної пам’ятки Агади, що нині вважається найбільшою у світі.

Декілька років тому член Національної спілки художників України Адольф Ошеров, заповів свої роботи Україні, щоб одвічні людські цінності – краса, мудрість, світло, добро робили якомога щасливішими його співвітчизників, примножували культурно-мистецьке надбання українського народу.

Фоторепортаж