Нове надходження відомої скульпторки та поетеси Міртали Пилипенко (США)

До ЦДАЗУ надійшла добірка документів відомої скульпторки та поетеси Міртали Пилипенко (США).

Міртала – молодша донька Сергія Володимировича Пилипенка (1891 – 1934), репресованого українського письменника, журналіста, громадського діяча, та Тетяни Михайлівни Кардиналовської (1899 – 1993) – педагога, мемуаристки, культурно-освітньої діячки. Народившись 1929 року в Україні (Харків), з 1947 року вона живе і працює у США.

Міртала Пилипенко закінчила школу мистецтва при Бостонському університеті, навчалась в школі мистецтв Ля Гранд Шомієр (Париж, Франція), звання бакалавра мистецтв одержала у Тафтському університеті.

До архіву надійшли документи повоєнного періоду, листи, відгуки на творчість Міртали Пилипенко, подяки за передачу її скульптурних творів в Україну, запрошення, афіші виставок, що походили в Україні та фотографії скульптурних творів.

Ряд документів, що увійдуть до особового фонду митця, розповідають про відкриття меморіального музею Сергія Пилипенка у Харківському національному університеті міського господарства (1996), про участь Міртали Пилипенко у конкурсі на кращій ескізний проект Монумента Незалежності України (1997), про відзначення її орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2010) та ін.