ЦДАЗУ взяв участь у проекті «Електронна бібліотека «Diasporiana».

ЦДАЗУ взяв участь у проекті «Електронна  бібліотека «Diasporiana». Починаючи з цього року з бібліотечним фондом Центрального державного архіву зарубіжної україніки можна буде ознайомитися в оn-line режимі на сайті «Електронна  бібліотека «Diasporiana».

ЦДАЗУ взяв участь у проекті «Електронна  бібліотека «Diasporiana»

Починаючи з цього року з бібліотечним фондом Центрального державного архіву зарубіжної україніки можна буде ознайомитися в оn-line режимі на сайті «Електронна  бібліотека «Diasporiana».

ЦДАЗУ та Інститут журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету у Запоріжжі підписали Меморандум про співпрацю в рамках якого архів братиме участь в одному з проектів інституту – Електронній бібліотеці «Diasporiana». Мета проекту – надання доступу через мережу Інтернет до цифрових копій книжкових, періодичних та неперіодичних видань української еміграції, що з різних причин залишаються невідомими широкій громадськості й науковцям.

Електронна бібліотека орієнтована на широке коло користувачів і вирішує, як зазначено на сайті http://diasporiana.org.ua/, цілий ряд задач, зокрема просвітницьку, в рамках якої формуються колекції, спрямовані на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення, і наукову, направлену на сприяння вивченню історії українців за кордоном науковцями з усього світу.

Вже зараз на сайті  можна передивитися та отримати для ознайомлення у pdf і djvu форматах книжки з фондів ЦДАЗУ: «Український Збірник, ч.1» (Мюнхен, 1954) та «Український Збірник, ч.2» (Мюнхен, 1955). А згодом в оn-line бібліотеці  «Diasporiana» з’являться мюнхенські видання «Українського збірника» за 1956-1959 роки.