Львівська політехніка дет

Головний архівіст ЦДАЗУ Надія Лихолоб взяла участь у роботі науково-практичного семінару на тему «Інноваційні методи збереження інтелектуальної спадщини української еміграції» (м. Львів, 7 листопада 2018 р.), організованого Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) НУ «Львівська політехніка» за участі Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету м. Запоріжжя.

Основні завдання заходу – започаткування важливого діалогу щодо збереження інтелектуальної друкованої спадщини української діаспори у різних періодах її існування, актуалізація питання дослідження історії, діяльності української зарубіжної спільноти та поширення цих знань у суспільстві.

Ключовою подією семінару стала презентація електронної бібліотеки «Diasporiana» –унікального проекту зі збереження інтелектуальної друкованої спадщини української еміграції, яку представив його засновник, відомий науковець, директор Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету в Запоріжжі Олег Богуславський. У своїй доповіді він наголосив на важливості створення медіархівів, у т. ч. й таких, як електронна бібліотека «Diasporiana», що відкриває для світу історію української діаспори і формує у дослідників новий погляд на наукові та культурні надбання нашого народу.

У межах роботи семінару Надія Лихолоб ознайомила його учасників із діяльністю ЦДАЗУ, основними напрямами роботи та джерелами формування фондів архіву, виставковою роботою, оцифруванням документів тощо.

У семінарі, який вступним словом відкрила директор МІОК НУ «Львівська політехніка» Ірина Ключковська, також взяли участь заступник директора МІОК НУ «Львівська політехніка» Андрій Яців, проректор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь, директор Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка» Андрій Андрухів, директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий та ін.

Дискутанти представили свої проекти електронних документальних та бібліотечних архівів, поділилися своїми досягненнями та проблемами, що виникають при створенні подібних проектів, зокрема: брак фінансування, кадрові питання, питання авторського права, недостатня увага держави до питання дигіталізації архівних та бібліотечних фондів загалом, у т.ч. й української діаспорної інтелектуальної спадщини тощо. А тому оцифрування архівних документів і друкованої спадщини української діаспори має бути одним із пріоритетних завдань української культури і стратегічних пріоритетів у гуманітарній політиці держави, а не тільки ініціативою окремих приватних організацій та осіб.

На сайті та сторінці ЦДАЗУ у Facebook використані авторські фото, люб’язно надані Й. Марухняком (прес-служба НУ “Львівська політехніка”) та Н. Павлишин (тижневик «Аудиторія», Львів).