13 вересня з життя пішов Петро Тимофійович Тронько (1915–2011), відомий історик, політичний, громадський і культурний діяч, Герой України

13 вересня з життя пішов Петро Тимофійович Тронько (1915–2011), відомий історик, політичний, громадський і культурний діяч, Герой України.

Петро Тимофійович був учасником Другої світової війни, навчався у Київському державному університеті, працював заступником Голови Ради міністрів УРСР, очолював урядові делегації на закордонних переговорах, зокрема був головою делегації України на Всесвітній виставці в Канаді, на сесії Генеральної асамблеї ООН. Займався науковою роботою: у 1968 р. захистив докторську дисертацію, у 1978 р. був обраний академіком Академії наук УРСР, керував відділом історико-краєзнавчих досліджень в Інституті історії, очолював також правління Українського товариства охорони пам’яток історії і культури, керував підготовкою 26-томної “Історії міст і сіл Української РСР”. За його участю розгорталася робота із спорудження музеїв народної архітектури і побуту в Києві, українського козацтва на о. Хортиця в Запоріжжі. У роки незалежності очолював редколегію серії книг “Реабілітовані історією”, журналу “З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ”. Є автором понад 600 наукових праць, зокрема 17 монографій. Петро Тимофійович надзвичайно цінував українські архіви, зокрема зазначав: “Архів – це най­детальніша і найвичерпніша біографія нашої власної історії, біографія правдива і об’єктивна”. Колектив ЦДАЗУ сумує з приводу тяжкої втрати.