Відкрито документальну виставку «До 120-річчя з дня народження Петра Зленка»

17 червня 2011 р. у Київському міському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) відкрито документальну виставку Центрального державного архіву зарубіжної україніки «До 120-річчя з дня народження Петра Зленка». Виставка триватиме до 26 червня 2011 р.

Прес-реліз

Державна архівна служба України

Центральний державний архів зарубіжної україніки
Київський міський будинок вчителя

17 червня 2011 р.

17 березня 2011 р. у приміщенні Київського міського будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) буде відкрито документальну виставку «До 120-річчя з дня народження Петра Зленка». Експозицію склали документи ЦДАЗУ, які відображають основні віхи життя та творчості українського бібліографа і громадського діяча на еміграції в Чехословаччині Петра Андрійовича Зленка (1891–1954). Експоновані документи надійшли до архіву на постійне зберігання в квітні 2008 р. із м. Пряшева (Словаччина).

Представлені на виставці документи хронологічно охоплюють період 1926–1944 рр. Переважну їх більшість становлять раніше недосліджені документи наукової та творчої праці П. Зленка, що складені українською та чеською мовами. На виставці вперше оприлюднюються його рукописні бібліографічні праці, покажчики, статті, нариси з історії України, літератури, права, мемуаристики, літописання та ін. Також широкому загалу представлені різноманітні праці П. Зленка з книгознавства та бібліотечної справи. У експозиції фігурують документи, які розкривають життєвий шлях П. Зленка та стосуються його службової і громадської діяльності. Це документи, пов’язані з його роботою в організації «Українське об’єднання в ЧСР», Українському високому педагогічному інституті ім. М. Драгоманова, Українському товаристві прихильників книги та редакції газети «Український тиждень» у Празі. Чільне місце у виставці займає епістолярна спадщина П. Зленка, яка репрезентована листами від професора М. Добриловського, бібліографа Є. Пеленського, літературного критика В. Безушка, чеського письменника І. Геррмана та ін. Виставку суттєво доповнюють автограф, екслібрис та дарчий напис Петра Зленка.

Виставка триватиме до 26 червня 2011 року.

 

Контактна особа –

Папакін Артем Георгійович

Контактний телефон: (+38044) 248 91 25

ahpapakin@tsdazu.gov.ua