Творчий вечір Наталії Замулко-Дюбуше


Здесь заголовок статьи, он одинаковый с полем заголовка ВЫШЕ
 

Творчій вечір української поетеси Наталії Замулко-Дюбуше. Передача особового архіву поетеси до ЦДАЗУ

 

     18 травня 2011 р. у приміщенні Центрального державного архіву зарубіжної україніки (м. Київ, вул. Солом’янська, 3) відбувся творчий вечір української поетеси, письменниці, громадського діяча Наталії Замулко-Дюбуше, яка проживає у Франції.

 

     Наталія Йосипівна Замулко народилася у 1948 р. в с. Прохорівка Черкаської області. Навчалася у Прохорівці, Золотоноші та Черкасах, куди переїжджала разом з батьками.

 

     Друкуватися почала з 1964 р. у обласній та республіканській пресі України, а також Казахстану, де Наталія Замулко проживала у 1967–1968 рр. Пізніше її твори з’являються у збірниках поезій “Повноліття”, “Кроки”, “Вечірні вікна”. Н. Замулко брала участь у діяльності об’єднання літераторів при газеті “Звезда Прииртышья” (Казахстан), наради молодих письменників при Спілці письменників України.

 

     У цей же час Наталія Замулко знайомиться з французьким інженером Норбером Дюбуше, який приїхав до Черкас для будівництва хімічного підприємства. Однак одружитися з іноземцем з “капіталістичної країни”, а тим паче виїхати за кордон на постійне проживання було неможливо, через що шлюб не склався. Наталія Замулко виходить заміж за співвітчизника, народжує дітей Юлію, Володимира і Дарію, у 1987 р. розлучається з чоловіком.

 

     У 1975–1980 рр. здобуває вищу економічну освіту у Вищій школі профспілкового руху ВЦРПС ім. М. М. Шверніка у Москві. Пізніше працює у Черкаському обласному комітеті захисту миру.

 

     У 1989 р. Наталія Замулко після 20-літньої перерви поновлює контакти з Норбером Дюбуше і виходить за нього заміж, переїжджає до Парижу. Хоча в СРСР тривала “перебудова”, виїзд був пов’язаний зі складно щами. Наступного року відбувся переїзд родини Дюбуше до Шательро, пізніше – до Пуатьє. У Франції Н. Замулко-Дюбуше вивчила французьку мову, викладала російську й українську мови у Технологічному інституті м. Шательро, з 1993 р. працює перекладачем, у 2009 р. вийшла на пенсію. Поетеса не стоїть осторонь громадського життя, за її активної участі засноване товариство “Пуатьє-Черкаси”.

 

     У 1990 р. в Україні виходить перша книжка Н. Замулко-Дюбуше “Березнева заметіль”. Поетеса подає заявку на вступ до Спілки письменників України, заручившись підтримкою О. Гончара, В. Захарченка, М. Негоди, М. Фролової, однак документи для вступу до Спілки кудись зникають – радянська влада не бажала бачити в лавах українських письменників емігрантку. У 1994 р. у Черкасах вийшла нова збірка поезій Н. Замулко-Дюбуше “Берег пам’яті”. Там само у 2004 р. опубліковано її книжку “Лелеки рідної землі”, номіновану на премію В. Симоненка. Вірші Н. Замулко-Дюбуше надруковані у кількох колективних збірках творів українських поетів.

 

     Наталія Замулко відома також як авторка прози, переважно російською мовою. На вірші поетеси заслуженим художником України Т. Гордовою написані картини, композиторами О. Стадником, М. Бендиковим – пісні. Пісня на вірш Н. Замулко-Дюбуше “Ти любов моя остання, Україно” стала справжнім гімном сучасної української еміграції.

 

     На творчому вечері Н. Замулко-Дюбуше були присутні друзі та знайомі поетеси: художниця Тамара Гордова, Лариса Чайка-Бражник, письменниця Валентина Коваленко, редактор блогу Н. Замулко у мережі Інтернет Валерій Кравець, представники Міністерства закордонних справ України, Державної архівної служби України та державних архівів,громадськості,а також прихильники творчості Н. Замулко-Дюбуше..

 

     Наталія Замулко-Дюбуше привезла з собою власний документальний архів, свідчення яскравої творчості, сповненої ностальгією і любов’ю до рідного краю. Угода про передачу документів до ЦДАЗУ була підписана по завершенні творчого вечора поетеси.

 

     З нагоди візиту Наталії Замулко-Дюбуше в приміщенні Центрального державного архіву зарубіжної україніки відкрито документальну виставку творів українських емігрантів, що зберігаються у ЦДАЗУ.

 

     Творчий вечір пройшов у теплій дружній атмосфері. У ході заходу Н. Замулко-Дюбуше зачитала окремі вірші зі свого поетичного доробку.

{youtube}{/youtube}